Tělo jako důkaz

Čtu fantastickou knihu, samozřejmě o stravě. Velká část je věnována faktu, že jsme neustále vystaveni velké náloži toxických látek. Pokaždé když se dostanu k další kapitole mám pocit, že by bylo nejchytřejší svléknout se, běžet někam do lesa (samozřejmě na boso), cestou si humánně ulovit veverku, opéct si jí na ohni a zapít vodou ze studánky. A nemyslím to ironicky. Blbé je, že než bych se v metru svlékla (čtu tu knihu zásadně tam) a našla běžíc nejbližší les, tak si to buď rozmyslím anebo mě zatknou.

Každopádně na tom celém něco bude a tvářit se, že se nás to netýká asi rozumné úplně není. To, že toxiny nevidíme, neznamená že tady nejsou. A že nejsou skoro ve všem, s čím přijdeme denně do styku.

Už asi spousta lidí ví, že pít vodu z plastové lahve a ideálně ještě vyhřáté od slunce zdravé moc není. Velká spousta takových lahví je vyrobena z materiálů, které vám do vody pustí látky narušující hormonální soustavu či dokonce látky karcinogenní. Nosíte v létě flip flopy neboli ťapky? Třeba koupené za pár kaček u Vietnamce, protože stačí když vydrží jedno léto? A co myslíte, že se děje když se vám v nich v 30 stupních potí chodidla.. Jop, přesně tak, druhá cesta jak jedy dostanete do těla a ani o tom nevíte.

To samé v bleděmodrém jsou pak obaly na jídlo, oblečení nebo kosmetika. To, že jíte správně abyste byli fit, ale na pleť a na tělo si dáváte výrobky plné chemikálií je často v rozporu.

No a poslední složkou je samozřejmě jídlo samotné.

Asi se nemůžeme všichni teď hromadně odstěhovat do hor, ušít si oblečení z nesyntetických materiálů a mýt se pouze vodou a po domácku vyrobeným mýdlem. Osobně bych takový život vydržela, s přihmouřeným okem, přesně den. Ale jídlo ovlivnit často můžeme. Těžké na tom je uvědomit si, že to co jíme teď, se může projevit až za několik let. Nebo dokonce až na našich budoucích dětech. To, že vám po McDonaldu není špatně, neznamená, že je zdravý. Kuřákům také špatně po cigaretě není. Lidi se často diví nebo dokonce shazují naši snahu o to jíst zdravě a nad jídlem hodně přemýšlet. Já doufám,že dražším bio masem a potravinami šetřím na lécích, které bych jednou kupovala. Do dieselu nebudete tankovat benzín, tak proč to dělat vlastnímu tělu:)

Na zahnání deprese tady večer bude recept na pudink. Sladké na nervy, nebo tak něco:)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s