Srpen plný buchet

Dalo by se tvrdit, že příprava těla do plavek už je dávno za námi, ale my jsme si s Ivet řekly „NE“ a dali si měsíční „quest for abs“ aneb hon za pekáčem buchet. Těm na břiše samozřejmě. Máme fotky z prvního dne a po měsíci snad na fotkách z dne posledního bude aspoň jeden viditelný sval:)

Chtěla bych hned na úvod říct, že se jedná opět o jeden z pokusů s vlastním tělem a jeho schopnostmi, já osobně třeba kostky na břiše u holek nějak zvlášť z estetického hlediska nemusím. Ale jdeme do toho:)

Problém se sixpackem je ten, že i když cvičíte sed lehy vždy když v rádiu hraje Pharell anebo si zuby zásadně čistíte v planku, žádné kostky se neobjeví, jestli vám je kryje vrstva tuku. Proto se taky říká „abs are made in the kitchen“ aneb že se k vyrýsovanému břichu dostanete jenom se zapojením diety. Dokonce je ten podíl důležitosti stravy v tomto případě skoro extrémně vysoký – svaly máme na břiše všichni a jestli má někdo extrémně nízký tělesný tuk, svaly se mu kolem pasu rýsovat budou s cvičením nebo bez. Příkladem jsou třeba hodně mladí kluci– ti určitě netráví čas v posilovnách a přesto jim svaly vidět jsou. Takže ano, cvičení je důležité! Ale bez snížení tuku na břiše viditelné nic nebude.

Čeká nás tedy měsíc přísnější stravy a přiměřeného cvičení. Nahrává nám do karet i právě probíhající jógová výzva na téma „core“ – střed těla. Každý den jedna póza posilující právě tyto partie. Zatím zvládáme, bude asi hůř 😀

IMG_2402IMG_2355

S jídlem extrémy nedělám, trochu snížím příjem a budu se vyhýbat věcem, které bych neměla jíst ani v žádném jiném období, ale někdy si je i tak povolím (ano brambůrková pizzo, mluvím o tobě).

Z posledních dnů se u nás teda večeřel třeba salát s pečeným masem a domácím mátovým dresinkem nebo vepřové se zeleninou a dýní s pohankou dělané v tlakovém hrnci (minule nám jeho výbuch vymaloval celou kuchyň, takže je tohle jídlo poctivě vymodlené).

IMG_2403IMG_2370

Den půstu nás čeká taky a nezapomínám na ty z vás, co se chtějí přidat!:) Klidně napište, který den by vám vyhovoval nejvíc a můžeme si naplánovat společný den plný prázdných talířů.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s