Ranní šarády

Dnešní ráno začalo přijatou sms od mojí maminky o tom, že již měsíc dělá proces zvaný „oil pulling“ a výsledkem po 30 dnech byla velká pochvala od dentální hygienistky.

Kdo tvrdí, že má rád dentální hygienu nejspíš lže anebo je to typ člověka, který si pro radost sem tam řízne do nohy nebo pálí nehty. Seriózně. Když pominu, že čištění zubú a dásní na specializovaném pracovišti nic příjemného není fyzicky, stačí mi i ta pokaždé potupná zkušenost, kdy mi slečna hygienistka dělá přednášku o všech druzích mezizubných kartáčků a já jí pak na mou duši a psí uši slibuji, že budu vše dodržovat dýl než týden. V podstatě tam lžu a ještě si za to platím.

Taky chodíte k zubaři tak, že těsně před danou návštěvou 2-3 hodiny agresivně drhnete zuby a snažíte se dohnat poslední půl rok? Oni to naneštěstí poznají a pochvala přijde málokdy. Takže to, že mamince bylo řečeno, že je vidět, že se o zuby začala krásně starat, je minimálně důvod k pozvednutí jednoho obočí.

O oil pullingu vím již dávno a to, jako o většině zdravých věcí, od kamaráda z Bratislavy. Až teď jsem se k tomu konečně odhodlala taky a dnešním ránem započala cestu za lepším stavem svých zubů a dásní. O co go?

Není to žádná novinka poslední doby. Je to staletími ověřená ajurvédská metoda, při které promýváte olejem zuby a dásně, s cílem vytáhnout z nich škodlivé bakterie a toxiny. To, že má každý z nás na zubech plak a v ústech stovky různých bakterií,asi víte. Nejenom, že způsobují kažení zubů, ale mají na svědomí špatný dech, záněty dásní a přes krevní řečiště vám dokonce tento zánět přenesou klidně i dál po těle. Nic moc. Podstatou oil pullingu je proplachováním úst nalepit tyto bakterie na olej a následním vyplyvnutím se jich zbavit.

Proces je to velice jednoduchý, na lačno každé ráno do úst dejte lžíci oleje (ideální je kokosový pro jeho příjemnou chuť a zdravotní účinky) a nechte ho převalovat v ústech 15-20min. Dejte si zatím třeba sprchu, udělejte snídani rodině a podobně. Poté olej vyplivněte do záchoda, umyvadlo bych v tomto případě šetřila. Hlavně olej nepolykejte, po 15min v něm máte veškerý „sajrajt“ kterého se chcete zbavit. Zuby pak opláchněte teplou vodou a vyčistěte jako normálně.

Je 20min každé ráno dlouho? Je. Chcete jít namísto toho plyvat krev k dentálnímu hygienistovi? Já určitě ne.

Abych ještě nakonec vysvětlila název článku.. V patnácté minutě jsem si s plnou pusou oleje dnes šla do ložnice skládat oblečení, mému drahému jsem bohužel nemohla odpovídat a jediná možnost, jak mu vysvětlit (ne, nedalo se těch 5min počkat) co provádím byla tedy pantomima. To, že v puse kloktám kokosový olej a musím to dělat 20 minut vysvětlit ještě šlo. Nadšením z ranní zprávy jsem ale trvala na tom, že mu sdělím i důvod proč to dělám. No, zkuste si to třeba někdy. Říct bez slov „máma byla u zubaře a ten jí pochválil“ tak, aby to nevypadalo, že mu sdělujete, že jste těhotná a ruplo vám za krkem, není žádná legrace.

Tak hezký víkend:)

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s